1. Osclass Forum
  2. Themes
  3. Eroare pe tema Katrina

Eroare pe tema Katrina

Started by Gabriel Costache, May 4, 2021, 12:26 am

• 1

Gabriel Costache

Eroare pe tema Katrina

on :May 4, 2021, 12:26 am #434

Salut .ma poate indruma cineva cum sa rezolv urmatoarea problema aparuta pe  tema Katrina:

Warning: Use of undefined constant XX - assumed 'XX' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home1/oleoo/public_html/oc-content/themes/katrina/search.php on line 394

Orase

https://www.oleoo.ro/search/country,RO/region,1004744/city,1093828

calinbehtuk

Re: Eroare pe tema Katrina

on :May 4, 2021, 7:07 am #435

Ai o eroare in acel fisier search.php, verifica la ce foloseste acea constanta si de ce nu este definita, sau este definita intr-o conditie.

Ce parte de cod ai inainte de linia 394 si dupa?

Gabriel Costache

on :May 7, 2021, 10:26 pm #436

Multumesc mult dar nu ma descurc cu codul,va pun fisierul atasat daca doriti si puteti sa ma ajutati va multumesc anticipat

Gabriel Costache

on :May 7, 2021, 10:44 pm #437

Quote from: calinbehtuk on May 4, 2021, 7:07 am

Ai o eroare in acel fisier search.php, verifica la ce foloseste acea constanta si de ce nu este definita, sau este definita intr-o conditie.

Ce parte de cod ai inainte de linia 394 si dupa?

Multumesc mult dar nu prea ma descurc cu codul,va pun parte din cod dela 366 pana la 406  si daca doriti si puteti sa ma ajutati va foarte multumesc

Code: [Select]
​                <div class="clear"></div>
<?php osc_get_latest_searches() ?>
  <?php if(osc_count_latest_searches() > 0) { ?>
<div id="latest-search">
  <div class="inside">
<span><?php _e('Recent Searches', 'katrina'); ?>:</span>

<?php while( osc_has_latest_searches() ) { ?>
  <a href="<?php echo osc_search_url(array('page' => 'search', 'sPattern' => osc_latest_search_text())); ?>"><?php echo osc_latest_search_text(); ?></a>
<?php } ?>
  </div>
</div>
  <?php } ?>
<div class="block_loc_search">
<?php if (osc_count_list_countries()== 1 && osc_count_list_regions() > 1) { ?>
<h3><strong><?php _e("Regions", 'katrina'); ?></strong></h3>

<div class="ul_location_search">
<ul>
<?php while (osc_has_list_regions()) { ?>
<li>
<a href="<?php echo osc_search_url(array('sRegion' => osc_list_region_id())); ?>"><span><?php echo osc_list_region_name(); ?></span></a> (<?php echo osc_list_region_items(); ?>)
</li>
<?php } ?>
</ul>
</div>

<?php } else if (osc_count_list_countries()== 1 && osc_count_list_regions() == 1) { ?>
<?php View::newInstance()->_exportVariableToView('list_cities', CityStats::newInstance()->listCities(XX, ">", "items DESC")); ?>
<h3><strong><?php _e("Cities", 'katrina'); ?></strong></h3>
<div class="ul_location_search">
<ul>
<?php while(osc_has_list_cities()) { ?>

<li><a href="<?php echo osc_search_url(array('sCity' => osc_list_city_name()));?>"><?php echo osc_list_city_name();?></a> <em>(<?php echo osc_list_city_items();?>)</em></li>
<?php } ?>

</ul>
</div>

<?php } ?>

calinbehtuk

on :May 8, 2021, 8:34 pm #438

Ai o eroare in cod

Gresit

<?php View::newInstance()->_exportVariableToView('list_cities', CityStats::newInstance()->listCities(XX, ">", "items DESC")); ?>

Corect

<?php View::newInstance()->_exportVariableToView('list_cities', CityStats::newInstance()->listCities("XX", ">", "items DESC")); ?>

Gabriel Costache

on :May 10, 2021, 1:12 am #439

Quote from: calinbehtuk on May 8, 2021, 8:34 pm

Ai o eroare in cod

Gresit

Corect

<?php View::newInstance()->_exportVariableToView('list_cities', CityStats::newInstance()->listCities("XX", ">", "items DESC")); ?>

Va multumesc si va doresc tot binele din lume

Cu stima Gabriel Costache

Gabriel Costache

Re:Este o alta eroare

on :May 11, 2021, 1:58 pm #440

Salut,va rog ajutatima si pe mine pentru rezolvare inconvenientelor de pe tema Katrina , am urmatoarele 2 probleme:
1. linckurile ''Check with seller'' sunt lipite de bara de titlu , doresc sa le pot pune in zona indicata in foto  daca nu se poate macar sa numai fie lipite de bara de titlu.
va pun atasat screenshotul cu zonele indicate,unde apare si unde as dori sa le pun, va pun sin linck cu siteul.

2. folosesc plugin terrms pentru selectarea termenilor si conditiilor caseta de selectare este departa de text si linnckul  aferent,vezi foto

am mutat tema katrina pe subdomeniu pe domeniu am instalat tema veronika dar parca imi place mai mult katrina cu ceva imbunatatiri cred ca va fi ok

https://e-anunt-e-olee.oleoo.ro/services/repair/reconditionare_i3

• << Last edit: May 11, 2021, 10:19 pm by Gabriel Costache >>

calinbehtuk

on :May 12, 2021, 5:55 pm #441

Nu sunt familiarizat cu acea tema.

Gabriel Costache

on :May 12, 2021, 10:58 pm #443

Quote from: calinbehtuk on May 12, 2021, 5:55 pm

Nu sunt familiarizat cu acea tema.

Ok,multumesc

• 1
Subscribe
X

Subscribe!

Subscribe to get the latest listings, updates and special offers delivered directly in your inbox.